Dzięki nowym technologiom przed historykami otworzyły się nowe możliwości poznania interesującej ich epoki. Upowszechnienie w XX wieku radia i telewizji spowodowało pojawienie się nagrań dźwiękowych i telewizyjnych, z czasem tworzonych również przez osoby prywatne. Nie ma chyba lepszego sposobu na zapoznanie się z Juanem Peronem niż obejrzenie go na własne oczy i posłuchanie na własne uszy.

Zebrane przeze mnie materiały pochodzą z różnych miejsc w Internecie. Niektóre z nich są nadal dostępne - w tych przypadkach pozostawiłem odnośniki do oryginalnych witryn. Gorąco zachęcam do ich odwiedzin - tę stronę należy traktować w takich przypadkach jako kopię zapasową, na wypadek gdyby oryginały zniknęły.

Wideo

Do odtworzenia nagrań potrzebny będzie program Quick Time Player (Windows, MacOS) lub Mplayer (Linux, inne systemy). Wszystkie pochodzą z serwisu efootage.com.

Audio

Poniższe pliki otworzy każdy odtwarzacz radzący sobie z formatem Ogg/Vorbis i Mp3. Najpopularniejsze z nich to Winamp (Windows, MacOS) oraz Xmms (Linux, inne systemy).

Zdjęcia